Bugün: Sık Kullanılanlara Ekleyin Oturum Açın!Hesap Oluşturun!
Bilimder
"İyi, basit; kötü ise çok yönlüdür. "
Aristoteles
  Sitemize Hoşgeldiniz!    
Gaziantep
+18°C
  SON HABERLER :

KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ

KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ
Okunma Sayısı: 1810, Yayımlanma zamanı: 27/11/2019 08:58

 

AÖB’den Şehir Meydanında Okuma Etkinliği 

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi Demokrasi Meydanında “Okuyan Genç Değişen Şehir” temasıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

20 Kasım Çarşamba günü düzenlenen etkinliğe Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, AÖB Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Cumali Kaplan, eğitimciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kitap okuma etkinliği dolayısıyla bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk; “Sizlerin yaşındayken o dönemin meşhur yazarlarının kitaplarını hemen hemen hepsini okumuştum. Hocalarımız o zaman bize ayda bir kitap okuma mecburiyeti getirmişlerdi. O kitapları okur özetini de sınıfta anlatırdık. O yüzden okumanın önemi çok büyük. Bu okumaların neticesinde tıp fakültesini kazandım. Gaziantep’te 41 yıl çocuk doktorluğu yaptım. Sizlere durmadan okumaya devam etmenizi tavsiye ediyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu da; “Gerek Bülbülzade Vakfımız, gerekse Anadolu Platformumuzun başkanının kitap okumaya, gençlere, ilme, bu amaçla çalışan insanlara vermiş olduğu desteği yakinen çok uzun yıllardır bilen biriyim. Biz de çam sakızı çoban armağanı onların yapmış olduğu bu etkinliğe katılmak istedik, birlikte yapalım istedik. Böyle bir amaç için bir araya geldik. Ülkemizdeki kitap okuma oranları artıyor, kitap basım oranları artıyor. Kitapla buluşan gençlerin sayısı artıyor. Bir söz vardır, kelimeler insanların kullandığı en tesirli haplardır. Ne kadar çok kelime bilirsen o kadar iyi düşünürsün, ne kadar çok iyi düşünürsen o kadar iyi üretirsin, ne kadar çok iyi üretirsen tüketim teknolojisinin bize vermiş olduğu tüketim mantığından uzaklaşarak kendinizi yetiştirmiş bir birey olarak hayatta yer alırsınız. Sizinle böyle bir platformda birlikte olmaktan mutluluk duydum” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; “Burada kitap dostu kardeşlerimiz var. Bu mekânı görünce karşımızda kale, ecdadımız, hemen yanında büyük bir müze ve bu mekânın ayrı bir önemi var. 15 Temmuz gecesi burada bir araya geldik. Bugün de tekrar bunların yaşanmaması için özgür bireylerin bu toprağın irfan nesli olarak buradayız. Türkiye’de okuma oranları artıyor. Bunu hep beraber daha da ileriye taşımamız gerekiyor” dedi.

AÖB Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Cumali Kaplan; “Sizler şehrin değişik noktalarından bugün okuma şenliğimize icabet ettiniz. Bildiğiniz üzere Bülbülzade Vakfı olarak semt derneklerimiz olan Bilimder, Fidander, Merveşehir Derneği, Semti İbrahimli Derneği, Şehreküstü Derneği olarak siz gençlerle uzun bir süredir çalışmalar yürütüyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı da Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu olarak yürütmekteyiz. Kasım ayı boyunca ülkemizin birçok şehrinin meydanlarda okuma etkinlikleri düzenliyoruz. Yine Ekim ayında yetim evlerine birer kütüphane kurmak için kampanya başlatmıştık. Aralık, Ocak ayında da her aya bir faaliyet olacak şekilde bu organizasyonlarımızı sürdüreceğiz”  dedi.

 

Konuşmaların ardından Demokrasi Meydanında bulunan gençler yarım saat okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okuma etkinliğinin ardından gençler kitaplarını yetim evlerine kurulacak kütüphane için bağışladılar. Okuma etkinliği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Etkinlikler kategorisinde bulunan tüm haberler


ZİYARETLER

Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Bilim/der'in bünyesinde bulunan Farabi Kitap Kahveyi ziyaret etmişlerdir.

GEZİ

PEYGAMBERLER ŞEHRİ URFA'DAN KARELER

KİTAP TAHLİLLERİ

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.KÜÇÜK PRENS

İSTANBUL GEZİSİ

Küçük Yürekler Büyük Hayatlar projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz İstanbul gezisinden kareler...

SÖYLEŞİ

Ahlak üst başlığında söyleşimiz gerçekleşmiştir.

KİTAP OKUMA KAMPI

Çağa tanık olma ve çağı tanık tutma. Günün adamı değil, "dem"in adamı olmak.Gençlerle okuma kampı...

AĞAÇ DİKME

*Ağaçlar en iyi dostumuzdur!

KAMPLAR

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ İKİ GÜNLÜK KAMPIMIZ 'BİR İNSAN BİR HİKAYE' ÜST BAŞLIĞI ALTINDA KUR'AN-I KERİMLE BAŞLAYIP NECİP FAZIL KISAKÜREK'İN HAYATIYLA DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİ BULUŞMALARI

Ortaögretim ve liseli ögrenciler için Gizem Doğan da düzenlenen 'İYİLİKLE GELECEĞE KOŞ'kampına Bilim/der, öğrencileriyle katılım sağlamıştır.

KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ

AÖB 'nin demokrasi meydanında gerçekleştirdiği ve Bilim/der olarak katılım sağladığımız kitap okuma şenliğinden bir kaç kare..

HASBİHALLER

12.11.2019 salı günü Adem Er'in katkılarıyla ve ders gruplarındaki öğrencilerin katılımıyla söyleşimiz BİLİM/DER'in bünyesinde bulunan Farabi Kitap Kahvede gerçekleştirilmiştir.

BAHAR ŞENLİĞİ VE KERMES

Geleneksel hale getirdiğimiz Bilim/Der Bahar Şenliğinin birisini daha geride bıraktık. Emeklerinden dolayı gönüllü kardeşlerimizden Allah razı olsun. Geride kalan renkli görüntülerden birkaçı.

İMZA GÜNÜ

13.09.2019 Tarihi'nde Üniversiteli öğrencilerin katılımıyla Bilimder'in bünyesinde bulunan Farabi kitap kahve'de gerçekleştirilen İmza günü'nde Yazar Turgay Aldemir ağırlanmıştır.

KURBAN BAYRAMI

KURBAN PAYLAŞMAKTIR...

OKUMA KAMPI

BÜLBÜLZADE VAKFIMIZA AİT KURTULUŞ ORMANINDA İKİ GÜNLÜK OKUMA KAMPI GENÇLERİMİZLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

RAMAZAN İFTAR PROGRAMLARI

10.05.2019 cuma günü Farabi Kitap Kahve müdavimlerinden 110 gencimizin katılımı ile iftar programı gerçekleştirilmiştir.

BAHAR ŞENLİĞİ VE KERMES

Bilim/Der her yıl geleneksel olarak Gazikent seminde gerçekleştirdiği Bahar Şenliği ve Kermes ile göz kamaştırmaya devam ediyor.

28 ŞUBAT RESİM SERGİSİ VE SÖYLEŞİ

Şehitkamil Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Özmantar hocamızın katılı ile "28 Şubat Postmodern Darbe" konulu Resim Sergisi ve söyleşi programı gerçekleştirilmiştir.

Malazgirt İlköğretim Okulu Ziyareti

28.02.2019 Perşembe günü Malazgirt İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencileri öğretmenleri ile Kitap Kahvemizi ziyaret ettiler.

KİTAP TAHLİLİ

Kübra Tongar, çocuklarımıza nasıl bir anlayışla, ne zaman, hangi yöntemlerle, zorlamadan, sevdirerek ve oyunlar oynayarak nasıl din eğitimi vereceğimizi adım adım anlatıyor.Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi kitabının tahlili katılım sağlayan hanımlarla gerçekleştirilmiştir.
Alt Manşet
Eğitim
YAZ OKULU KAPANIŞ PROGRAMI
GEZİLER
KİTAP TAHLİLLERİ
SURİYE KÜLTÜR MERKEZİ ZİYARETİ
ANMA PROGRAMI
AİLE BULUŞMALARI
SÖYLEŞİ
SÖYLEŞİ
KİTAP OKUMA KAMPI
Etkinlikler
ZİYARETLER
GEZİ
KİTAP TAHLİLLERİ
İSTANBUL GEZİSİ
SÖYLEŞİ
KİTAP OKUMA KAMPI
AĞAÇ DİKME
KAMPLAR
ÖĞRENCİ BULUŞMALARI
Kurumsal
ZİYARETLER
Rıdvan Fadıloğlu ile Hasbihal...
Gökkuşağı Derneği'nden Derneğimize Ziya
FARABİ KİTAP KAFE
KIRTASİYE DAĞITIMI...
ZİYARETLER...
Bilim/Der Gönüllüleri İftarda Buluştu...
ZİYARETLER...
ZİYARETLER...